Fri, Jan 29 | AWAKEN

AWAKEN 2021 - Virtual Convention

Registration is Closed
AWAKEN 2021 - Virtual Convention

Time & Location

Jan 29, 6:00 PM – Jan 31, 12:00 PM
AWAKEN

Schedule


 • 2 hours 30 minutes

  Day #1

  ONLINE

 • 5 hours 30 minutes

  Day #2

  ONLINE
1 more item available
Tickets
Price
Quantity
Total
 • AWAKEN TICKET
  $10
  $10
  0
  $0
Total$0

Frequently asked questions

Subtotāla dzemdes amputācija (laparotomija)


Subtotāla dzemdes amputācija - dzemdes ķermeņa izņemšana, atstājot dzemdes kaklu.

Šo operāciju visbiežāk pielieto gadījumos, kad konstatēti lieli vai strauji augoši miomas mezgli, kam nepieciešama ķirurģiska terapija. Nereti operācija atrisina pacientes sūdzības - asiņošanu, jo izņemot dzemdi asiņošana vairs nav iespējama, turklāt miomas mezgli nevar atjaunoties, kā arī novērš blakus orgānu darbības traucējumus.

Operāciju veic caur vēdera priekšējo sienu laparotomijas veidā. Laparotomija ir ķirurģiska metode, kas nodrošina pieeju mazā iegurņa orgāniem. Operācijas laikā tiek veikts ādas grieziens, tālāk katrs nākamais audu slānis tiek uzmanīgi pārdalīts, ļaujot ķirurgam veiksmīgi piekļūt orgāniem.
Dzemdes dobuma abrāzija


Procedūru veic īslaicīgā intravenozā anestēzijā. Ar instrumentu palīdzību evakuē materiālu no dzemdes dobuma. Procedūra ilgst 10-15 minūtes. Šo metodi pielieto gan dzemdes asiņošanas apturēšanai, gan tā iemesla diagnostikai. Vēl šo metodi pielieto apstājušās grūtniecības gadījumā, ja tā ir neveiksmīga, vai paciente nevēlas medikamentozo terapiju.
Histerorezektoskopija


Operāciju veic dienas stacionārā plānveida kārtā. Vispārējā narkozē ievada instrumentu ar kameru dzemdes dobumā, un redzes kontrolē veic procedūru. Biežākā indikācija ir izmaiņas dzemdes dobumā, neprecizēta rakstura asiņošana, polipi.
Olvadu un olnīcu operācija (dzemdes piedēkļu)


Operāciju veic, ja ir konstatēts labdabīga rakstura izmaiņas dzemdes piedēkļos, piemēram, dažāda veida olnīcu cistas, endometrioze, iekaisīga rakstura izmaiņas u.c.

Operācija veic ar laparotomijas palīdzību – caur griezienu vēdera lejasdaļā. Izoperētie audi tiek nosūtīti histoloģiskai izmeklēšanai, lai konstatētu, vai pacientei nepieciešama tālāka ārstēšanās.
Operācija uz dzemdes piedēkļiem (laparoskopija)


Dzemdes piedēkļu operācija tiek veikta ar laparoskopisku pieeju. Operācija notiek vispārējā narkozē, veicot trīs vai četrus nelielus (0,5 - 1 cm garumā) griezienus vēdera priekšējā sienā. Lai nodrošinātu labu redzamību operācijas laikā, vēdera dobums tiek piepildīts ar ogļskābo gāzi. Caur nelielajiem griezieniem vēdera dobumā tiek ievadīta speciāla kamera un laparoskopiskie instrumenti, ar kuru palīdzību ginekologs veic operāciju. Operācijas apjoms ir atkarīgs no saslimšanas.
Ķirurģiska kontracepcija ar laparoskopiju


Operācijas laikā tiek veikti trīs apmēram centimetru lieli iegriezumi vēdera priekšējā sienā (nabā un sānos), caur kuriem vēdera dobumā ievada speciālus instrumentus un optiku, kuras kontrolē veic operāciju, izņemot olvadus. Rētas pēc sadzīšanas nav manāmas.
Ķirurģiska kontracepcija ar laparotomiju


Operācijas laikā nedaudz virs kaunuma apmatojuma veic apmēram 10 cm lielu iegriezumu, caur kuru ārsts izņem sievietes olvadus. Atlabšana pēc laparotomijas ir ilgāka un nepatīkamāka.
Totāla histerektomija (laparotomija)


Konvencionāla dzemdes ekstirpācija – dzemdes ķermeņa izņemšana kopā ar dzemdes kaklu.

Nereti dzemdes izņemšana tiek veikta kopā ar dzemdes piedēkļu izņemšanu. Šo operāciju visbiežāk pielieto gadījumos, kad konstatēti lieli vai strauji augoši miomas mezgli, kam nepieciešama ķirurģiska terapija.

Nereti operācija atrisina pacientes sūdzības, piemēram, par asiņošanu, jo izņemot dzemdi, asiņošana vairs nav iespējama, turklāt miomas mezgli nevar atjaunoties, kā arī novērš blakus orgānu darbības traucējumus.

Operāciju veic, atverot vēdera dobumu, caur vēdera priekšējo sienu laparotomijas veidā. Laparotomija ir ķirurģiska metode, kas nodrošina pieeju mazā iegurņa orgāniem ar vienu nelielu griezienu. Katrs nākamais audu slānis tiek uzmanīgi pārdalīts, ļaujot ķirurgam veiksmīgi piekļūt orgāniem. Šī pieeja nepieciešamības gadījumā dod iespēju paplašināt griezienu, tādējādi paplašinot arī operācijas lauku un apjomu, kas ir viena no galvenajām laparotomijas priekšrocībām.
Vagināla histerektomija


Operācijas laikā tiek veikts grieziens caur maksti. Operācija parasti notiek spinālā anestēzijā.
Operācijas laikā izņem dzemdi un dzemdes kaklu no maksts puses, atstājot dzemdes piedēkļus. Biežākais iemesls ir pilnīga dzemdes izkrišana.
Maksts un starpenes plastika


Operācija tiek veikta maksts priekšējās un/vai mugurējās sieniņas noslīdējuma gadījumā. Bieži to veic kopā ar vaginālu histerektomiju.
Bartolini dziedzera cistas izlobīšana


Bartolini dziedzera cistas izlobīšana ir efektīvākais veids, kā cīnīties ar šī dziedzera, kas veic maksts mitrināšanu, ārstēšanu, jo tā iekaisumi, kas pārvēršas cistā, ir bieži sastopama saslimšana seksuāli aktīvām sievietēm.